Nikdo vám nevnucuje, co si máte myslet!

7. března 2017 v 22:15 |  Všichni jsme úchylný
"PL dává prostor všem názorům, to je v dnešní době vzácné...občas úvodní titulky konkurují "Blesku", ale obsah naštěstí se tomu málo kdy podobá....takže průměrný čtenář ( nezatížený nadšením pro ideologii) si dokáže vytvořit poměrně objektivní představu aktuálního dění."


Pro ty, který nejsou v obraze, PL nejsou Poláci. Poláci jsou totiž noobové. Tím PL se myslí velice vážený, seriózní, vždyckymápravdu web: Parlamentní listy. A ty noobové nejsou, to je high level promakaná propaganda, kterou čte přes půl milionu lidí. Což je fakt smutný. Fakt smutný.

Lidi, který se snížili k tomu, že přispívaj na tyhle stránky, sdílej vlastní předsudky a další známky svýho mentálního postižení se svejma podobně zaostalejma čtenářema. Ani jedni nejsou schopni kritickýho myšlení, za to maj spoustu "zdravýho rozumu". To v překladu znamená, že jsou lehce emocionálně zmanipulovatelný.

A když už jsme u tý manipulace.
Ňáká ta statistika o použití manipulativních technik v článcích v souvislosti s migrační krizí ze serverů parlamentnilisty.cz, ac24.cz, svetkolemnas.info a cz.sputniknews.com (zdroj):


Moc hezký, že jo.

Parlamentní listy se taky naoko tvářej jako názorově vyrovnaný, který potvrzujou výkřikama do tmy, jako např.: "Když jsou dva názory doleva, dají tam dva na druhou stranu." a "Pět minut pro pana Žida, pět minut pro pana Hitlera". To je sice moc dobrej nápad, ale v praxi se omezuje díky jednostranejm čtenářům na "Hajlujeme Hitlerovejm názorům a nadáváme těm židovskejm".

"Pro zachování zdání, že se až tak neliší od běžných seriózních médií přinášejí rozhovory s politiky, zachycují aktuální politické dění a přepisují texty ostatních médií včetně Respektu. A takový obsah poté propojují se senzacemi a dezinformacemi, které nelze ověřit. Míchání obsahu jim umožňuje zasáhnout mnohem větší počet lidí, než dokážou oslovit ryze dezinfomační weby. "Parlamentní listy tvoří přechod mezi seriózními médii a šedou zónou prokremelské manipulace," potvrzuje expert Masarykovy univerzity Miloš Gregor výsledky výše uvedené analýzy." (zdroj)

Ale teď už k pár seriózním, ověřenejm zprávám, názorově doleva i prava, který v poslední době vysrali do světa.

1. Ano, je to Paříž. Neasi.


6 994 sdílení.
Naši drazí neoobčani hned chytře zdravým selským rozumem pochopili, že video označené jako "Tohle je Paříž" ukazuje dnešní uprchlíky při jejich notoricky oblíbenejch kratochvílích, jako je házení pneumatik po autech. To oni totiž normálně dělaj, protože se, po vydatným obědě za 1000 eur v patnáctihvězdičkovým hotelu, nuděj. Bohužel ale nastalo to, co nikdo nečekal. Video totiž, navzdory všem upřímnejm přáním první verze, ukazuje Paříž před rokem, při stávce taxikářů. Nelitujme ale taxikáře, jistě si zaslouží spráskat na jednu hromadu. Dyť na ně slušný francouzové musej vydělávat, protože oni si celej den jenom vozej zadky v nóbl autech.
2. 750 cizinců denně!

Blesk přišel s přelomovým článkem o tom, kterak v Praze vzniklo pracoviště Odboru azylové a migrační politiky Ministerstva vnitra. A to jim ještě nikdo neřek, že v Praze je to už čtvrtý pracoviště takovýhohle zaměření a že ministerstvo dokonce potají procpalo migrační centra skoro do každýho kraje! Horor.

O čtyři dny později to zkopčili Parlamentní listy. Hloučky kouřících cizinců děsí místní. A v blízkosti je dokonce základní škola. To snad ne! Denně tam obsloužej až 750 cizinců. Skoro jak ve vykřičenym domě druhý kategorie. A na tohle maj koukat děti? Naštěstí jejich mámy jsou soudný a přemejšlej o tom, že je daj radši do jiný školy.

Podle Blesku "také dobře nepůsobí varovné nápisy o zákazu střelných zbraní na dveřích knihovny, která má s centrem společný vchod." Já nevim jak vy, ale líp by určitě působilo, kdyby tam ty zbraně byly dovolený. To jako jo. O tom žádná.


PL k tomu duchapřítomně přidává fotku z Calais, která s textem nemá nic společnýho. Je hezký, že k tomu je aspoň popisek, kterej nikdo nečte, "Ilegální tábor zvaný "džungle" opouštějí jeho obyvatelé", ale jak to ksakru souvisí s Prahou? (Noa na druhý fotce je to centrum, kdyby to někoho zajímalo.)


3. Francie

Už na to nemám, tak jen krátce. Pod všechnoříkajícím popiskem "Francie" se skrývá sedm let stará fotka z indickýho Srinagaru během Ramadánu. Francie jako Indie. Skoro to samý.Tak tedy abych to shrnula. Doporučuju lehkou úpravu sloganu webovek.
Nikdo vám nevnucuje, co si máte myslet. Tiše vás do toho vmanimupulujeme. Vaše Parlamentní listy.

"Jedna čtvrtina dotázaných obyvatel České republiky více důvěřuje "alternativním médiím" (konkrétně Parlamentní listy, AC24.cz, PrvníZprávy.cz), než k tradičním médiím (Česká televize, Český rozhlas, či deníky Právo nebo Hospodářské noviny)." (zdroj)
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Weiler Weiler | Web | 8. března 2017 v 10:59 | Reagovat

Článek mě rozbil, anketa už jen doničila :D gg

2 Honza Honza | Web | 9. března 2017 v 9:44 | Reagovat

Neskutečně dobře napsané :D :D
Na druhou stranu je velmi smutné, že tomu ti lidé věří. Komentáře pak nikdy nezklamou, radši jsem to přestal už dávno číst, ačkoli ze začátku to byla zvědavost, jestli to myslí jako fakt vážně. Stejně tak nečtu komentáře na novinky.cz, kde zase důchodci na všechno nadávají, všechno je špatně a za komunistů bylo líp :D !

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 11. března 2017 v 23:30 | Reagovat

Nečtu to, jo prostě nemám na to, číst každej den černou kroniku :D
Ale myslím si, že těch informačních zdrojů je tolik, že nelze věřit ničemu (vždy je to aspoň trochu zkreslené), a pak jde o pohled na věc, názory, inteligenci, náladu atd. jak to do sebe vstřebáme. To by chtělo být vždycky tam, když se něco děje a to je nemožné.

4 Lokusta Lokusta | Web | 12. března 2017 v 14:39 | Reagovat

Patrím k ľuďom, ktorí veria v overiteľnosť informácií. Takže, ak sa na PL ocitnem, tak len cez odkazy z tých stránok, ktoré sa snažia poukázať na ich dezinformačný charakter. A aj v týchto raritných prípadoch málokedy niečo dočítam dokonca.

5 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 27. března 2017 v 18:53 | Reagovat

Aeronet je taky výživnej, no. BTW, ze zahraničí, Alex Jones? Říká ti to jméno něco? Tvrdí, že existujou rybí lidi. Zábavnej človíček, takovej typicky tlustej američan k padesátce. Fakt výživnej člověk. Doporučuju se někdy pobavit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama