Chtělo by to Hitlera - nenávist v praxi (3. část)

2. srpna 2016 v 15:38 |  Všichni jsme úchylný
V první a druhý části jsem popsala jak nejlíp šířit strach a jak ho správně namířit proti nějaký určitý skupině lidí. Když se oba kroky povedou na jedničku, už není potřeba ani nějakej vůdce, lidi si nenávist začnou šířit i sami mezi sebou.


A jakmile se tohle podaří, nenávist se přestane nazývat nenávistí, ale vlastenectvím a taky se začne omlouvat násilí páchaný na nevinných lidech. Stačí, že ty nevinný lidi patřej (anebo si to aspoň myslíme) ke skupině našich skorozvířat.
Bere se to podle logiky - když si nemůžem vybít zlost na tom, kdo je za to zodpovědnej, uděláme to na někom nevinným, kdo je podobnej naší představě o tom, kdo to udělal.
Stejně to dělaj třeba i psi. Když máte dva psy za plotem, který spolu normálně vycházej v dobrým, a na druhý straně plotu se objeví pes, kterej ty dva začne srát a oni na něj nemůžou, vybijou si zlost alespoň mezi sebou.

"Dva násilníci bili v centru Poznaně přistěhovalce ze Sýrie, a to přímo na ulici před nákupním centrem. Kolemjdoucí jen přihlíželi, ale Zygmunt W. (22) je začal podporovat. "Zabijte ho," křičel. Lynče se sice přímo neúčastnil, ale potrestán bude také." (zdroj)

Pozn.: Pro správnej kontext doporučuju přečíst celej článek. Vycházím jen z toho, co je tam napsáno, ostatně lidi taky komentujou jen na základě toho, co si tam mohli přečíst. Konspirační teorie neberu. Ano, nikdo nás nemá právo vraždit nebo ubližovat nám, jak se mu zachce. Ale my zas nemáme právo vraždit ostatní a ubližovat jim, jak se nám zachce.Obzvlášť ne jen tak bezdůvodně, že jo.
A na závěr můj oblíbenej, na jeho počest jsem pojmenovala svůj skromnej trojdílnej počin.Související:
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 SHaPeshiFtEr SHaPeshiFtEr | E-mail | Web | 6. září 2016 v 15:59 | Reagovat

Opravdu musím přiznat, že mě občas až udivuje, jak rychle se z lidí dokážou stát zvířata a ještě si násilí na úplně komkoliv ospravedlnit...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama