Miluj zvíře své

12. července 2016 v 15:34 |  Náboženství zvířat
Miluj zvíře své. Ale jenom některé.

Hodný lidský lásky jsou jenom papoušci, kočky a morčata, (psi taky, ale ty se mi sem teď nehoděj), ... Jsou boží, uměj super věci a prostě jsou roztomilý. Krávy, slepice a prasata jsou jen jídlo. Nejsou inteligentní a prostě existujou jen pro naší (s)potřebu. A vlastně si zasloužej umřít. Ono kdyby ty nešťastný býložravci mohli, tak nás taky hned sežerou.


Když už jsme u toho, všimli jste si tý zvláštní věci? Slyšeli jste někdy někoho nadávat druhýmu do morčete? Nebo brali byste označení: "Ty jsi ale kočka!" jako urážku?
Zato: "Ty jsi ale kráva!" už zní poněkud nepřívětivě. Náhodička? Mimochodem, aktuální uprchlíci jsou taky nazývaný jako (mu)slimáci, paraziti, kobylky,.. Nope, už to nejsou lidi, ale jen odporný zvířata, tak je v pohodě, že umíraj.

Tohohle a podobných jevů už si všimnul i Charles Patterson při psaní svý Věčný Treblinky.
Dokonce si dovolil srovnávat koncentrační tábory se zvířecími velkochovy. To si dovolil moc. Takhle zesměšňovat lidský utrpení, že jo.
Ono je ale fakt, že němci brali židy, cikány a podobnou --havěť-- taky jako podřadnej druh.
Začali je označovat zvířecími názvy (samozřejmě teď nemám na mysli domácí mazlíčky, to je zvláštní kategorie, která je něco víc než ostatní zvířata - jako árijská rasa, ta je taky něco víc než ostatní lidi) a stejně tak se k nim i chovat.
Převáželi je v přecpanejch vagónech jako my teď převážíme prasata v náklaďácích, stejně i je bez vody a jídla. Využívali jejich vlasy ke tkaní látek, stejně jako využíváme ovčí vlnu. Hnali je jako stádo na popravu, dokonce často nahý (oblečení jako znak lidství?). Využívali je pro těžkou práci. Krmili je nekvalitníma sračkama. Nedbali na jejich hygienu. Tetovali jim čísla. Používali je pro různý experimenty. A tak dál.

A teď je z každý strany slyšet ..holokaust? No to bychom v naší moderní době nedopustili. To je minulost, ze který se musíme poučit.
Ok, tak to je dost vtipný. Nejenže podporujeme holokaust zvířat, teď se třeba bude minulost opakovat i s uprchlíkama. A nikomu to evidentně divný nepříjde. Ale jakože jsme se poučili, to jo.

Kde se vlastně vzalo to, že lidi si myslej, že jsou něco víc než zvířata? Možná, že zvířata nevymyslela jak rozbíjet atomový jádra (nebo o tom alespoň nikomu neřekla), ale zkuste dostat člověka do život ohrožující situace. Zapnou se mu úplně stejný pudy sebezáchovy a začne se chovat stejně jako ostatní zvířata. Vlastně nejenom v ohrožení. Furt.

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama