Mám to na koho svíst, díky Bohu

6. července 2016 v 15:54 |  Náboženství jednoho Boha
Omočím ukazovák ve vodnaté krvi vašeho šíleného, nemohoucího spasitele a napíšu nad jeho trny zdrásané obočí: pravý kníže zla - král otroků! (LaVey)

Tak asi tak by se dalo shrnout to, co si myslím o náboženství. Jakýmkoliv. I když přeci jen spasitel za to tak úplně nemůže, můžou za to lidi. Kdo jinej, že jo.

Jako neříkám, vytvořit si někoho, na koho můžu hodit všechnu svou zodpovědnost, kterej mi bez mýho přičinění pomůže zázrakama a nakonec mi odpustí, že jsem amorální hovado, to nemusí bejt špatný. Na druhou stranu mi ale příjde, že to trochu hraničí s rozdvojenou osobností. Nebo trochu víc.
Nedivím se ani, že se toho chytilo i spoustu dalších lidí, ostatně, kdo by neměl rád pohádky a kdo je po psychický stránce úplně v pořádku?

Horší problém nastane v okamžiku, kdy jeden hlásá pohádku O Červený Karkulce a druhej O Popelce. Nebo když fanoušci Karkulky vyřvávaj, že Popelka je děvka. A naopak. Ono každej si myslí, že zrovna jeho děvka je ta nejhezčí a nejlíp jí voní frnda. A že to děvka vlastně vůbec není, protože proč by s ní potom byli a snažili se ji zavděčit? Žárlivost je holt svině.
A jen tak mimochodem, to, že šukám pořád jen svou vlastní rozdvojenou osobnost se dá taky lehce přehlídnout při všech těch hádkách.

Pak je tu ta věc s ateismem. Pár lidí pochopilo, že to s rozdvojenou osobností zašlo už moc daleko, tak je to přestalo bavit a našli si jinej způsob vybití svý fantazie. Svěřili svůj život do rukou nezlomitelný moci Vědy, wow. A tak se to zvrhlo znova. Vlastně jenom přejmenovali svou děvku na gigola. Takovýho toho urostlýho, co chodí každej den do posilovny, aby si moh honit péro nad svejma svalama.

Co si budem povídat, tahle novinka se nakonec kupodivu celkem chytla, dokonce to začalo bejt hodně módní. Lidi jsou ale furt lidi, a ty maj rádi i svoje odžitý jistoty, nastala paradoxní situace - každej dělá, že rád šuká s gigolem, ale potají furt šuká svou starou dobrou děvku.
A rozdvojená osobnost dostala novej význam.

Nutno optimisticky říct, že s tím jak jde vývoj lidstva dopředu, už určitě někdo pochopil, že nemá rád ani gigoly, ani děvky, místo toho má rád.. co potom vlastně má rád? Vzhledem k přemnožení bioveganů a k aktuálně ještě módnějšímu návratu na stromy bych to tipovala na zvířata. Ale pravděpodobně těm zvířatům taky zahejbaj. S gigolama i s děvkama.
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 furahayamaisha furahayamaisha | E-mail | Web | 7. srpna 2016 v 13:49 | Reagovat

Hodně dlouho jsem se takhle nezasmála u článku o náboženství! :D

2 Tonino Tonino | 11. září 2016 v 10:17 | Reagovat

Je to tak, len nie ja som na vine, ale vždy niekto iný, hoci to maslo mám ja vždy na hlave...

3 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 11. září 2016 v 15:36 | Reagovat

LaVey byl ale na druhou stranu i ublíženej chlapeček. Chudáček cirkusáček, kterej se cejtil špatně, že ho nikdo nemá rád. Totální náhodou se mu ale podařilo něco vybudovat, i když se prakticky už jenom svezl na systému, který existoval dávno před ním. Jenom, jak bych tak řekla "poskládal střípky dohromady." Nepovedlo by se mu to, kdby se nenarodil na správném místě a především ve správný době. Neříkám, že je to špatně, ale jeho systém je plný much úplně stejně, jako další systémy. Mě třeba teď s odstupem času a předevšim po rozšířeném studování dalších systému, hlavně těch, na které ve svém LaVeyovském satanismu plivá tolik špíny, přijde jeho pseudofilosofie trochu nudná, taková neobrazná, bezbarvá a přirovnala bych ji k výkřikům a nadávkám vožralů v hospodě, například na politickou situaci.

Rozdíl mezi náboženstvím jakožto systémem a vírou v pravém slovasmyslu, co ten systém tvoří, je totiž moc krásná věc. Tak jak popisuješ, že si člověk stvořil ono "něco," spíše odpovídá vážně jen pár zabedněným jedincům. I když tedy ono slovíčko "pár" občas rozroste na trochu větších "pár." Z vlastní zkušenosti, moc věřících, co takhle hloupě a ploše uvažují nad svou vírou v jsoucno opravdu neznám, resp. převažují ti, kteří nad tím uvažují více do hloubky...

Au, jakožto někomu, kdo se nad fenoménem náboženství musí zamýšlet objektivně mi absolutně nesedí přirovnání ke Karkulce, Popelce, děvkám, kundě a šukání. Ale budiž, já bych na to osobně jen aplikovala ten jev žárlivosti, samozřejmě jen v některých případech.

"Takovýho toho urostlýho, co chodí každej den do posilovny, aby si moh honit péro nad svejma svalama."- jů, Kantova kritika důkazů boží existence v jedné větě. Dobrá, za tohle si dávám facku, tohle bych říkat neměla. Kant celou věc určitě uměl pojmout, ale to neznamená, že se nad jeho pojetím problému nemohu zamýšlet a snažit se agnosticky šťouchat se slovy: "A co když je to jinak?" Hi, hihi hi.

Fajn, konec. Nebo mne nikdo v mých shitstormech a shitpostech nezastaví. Nutno říct, že s tím, jak jde vývoj lidstva dopředu a jak se posouvají, mění a formují hranice náboženství, víry a filosofie, je čím dál tím víc zajímavé tento jev zkoumat zblízka a do hloubky.

4 RaTTvs. RaTTvs. | E-mail | Web | 12. září 2016 v 14:58 | Reagovat

[3]: Co se LaVeye týče, přijde mi naopak jako obdivuhodná osobnost. Z totálního ničeho si dokázal vylhat tak dokonalou iluzi slávy a důležitosti, že se toho chytla spousta lidí, uvěřila mu, poslouchala ho a ještě navíc to frčí do teď. Dokonce i u nás v zapadákově.
Mě neposlouchá ani pes. Co bych za to dala.

Jinak máš pravdu, LaVeyovskej satanismus je prostě takový divadelní představení bez hlubšího smyslu. S přibývajícím časem se zákonitě stalo celkem ohraný. Na druhou stranu to LaVey věděl a sám nabádal k dalšímu vzdělávání se a k pochybování o všem, i o jeho pseudofilozofii. So smaaart..

Och, s Kantem na mě nechoď. Já od toho bídáka ještě nic nečetla a to mám načtenýho Schopenhauera i Nietzscheho. Ty jejich věčný narážky na Kanta mě fakt štvou. Já pak musim nekonečně dlouho zkoumat, jak to mysleli. :D

A jasně, že je to jinak. Svět je jenom představa ovládaná vůlí. To je celý. (Díky, Arthure. :3)

5 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 13. září 2016 v 15:24 | Reagovat

[4]: Takhle, ano. Obdivuhodných osobností je plná historie, bez nich by nebyla.
Ano, podvodník dokázal vyhlat dokonalou iluzi slávy a důležitosti, sám to věděl a nabádal k dalšímu pochybování...no ještě aby ne. Jenže mě prostě vytáčí, když někdo plive čistou špínu bez druhé pozitivní stránky na věci, které tu byli tisíce let před ním samotným. To je muj osobní problém s LaVeyem. Na druhou stranu, kdybych toho týpka někdy potkala, tak si s nim ruku podam. Ale to samý bych udělala třeba se současnym papežem a se spoustou dalšíma lidma.

Ok o Kantovi mlčim 😃

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama